Numery archiwalne

Stołeczny Magazyn Policyjny - nr 1-4/2006

19.04.2006 • Mariusz Mrozek

W numerze między innymi: Wykręć numer złodziejowi; Kierunek zmian - doskonalenie służby prewencyjnej; Zmiany w służbie dzielnicowych; Wyróżnieni za odwagę; Terroryzm - zagrożenie dla ludzi, wyzwanie dla społeczeństw; Krótsza ścieżka dla poborowych.

 

Wykręć numer złodziejowi

Masz informację na temat złodziei samochodów. Podejrzewasz, że w Twojej okolicy są one ukrywane. Wiesz, gdzie jest dziupla samochodowa - poinformuj o tym policjantów z Wydziału Samochodowego Komendy Stołecznej Policji, dzwoniąc na specjalny numer telefonu 022 603 82 61. „Reaguj. Powiadom. Nie Toleruj” - milcząc, przyczyniasz się do bezkarności przestępców.

022 603 82 61 - to specjalny numer telefonu, pod który może dzwonić każdy, kto ma cenne informacje na temat złodziei samochodów. Informacje takie można przekazać także drogą e-mailową na adres ksp.wsamochodowy@policja.waw.pl. W ten sposób można „wykręcić numer” przestępcom, czerpiącym zyski z kradzieży samochodów (…)

 

Zmiany w służbie dzielnicowych

Awans pionowy i poziomy, zakaz angażowania dzielnicowego do czynności związanych ze służbą dyżurną, ochronną i konwojową, a także elektroniczna wersja teczki rejonu – to tylko niektóre propozycje zmian w służbie dzielnicowych. Mają one podnieść efektywność oraz poprawić społeczny wizerunek tej służby. Materiał wypracowano podczas warsztatów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w dniach 5-9 grudnia 2005 r. (...)

W przypadku, gdy w jednostce byłoby mniej niż 5 rejonów służbowych nie tworzyłoby się rewiru dzielnicowych, a tym samym nie powoływałoby się kierownika rewiru. Dzielnicowi podlegaliby bezpośrednio kierownikowi komórki organizacyjnej istniejącej w strukturach danej jednostki Policji (np. posterunek Policji) lub bezpośrednio kierownikowi tej jednostki Policji. W jednostkach, gdzie ilość rejonów wynosiłaby od 5 do 8 powoływałoby się kierownika rewiru dzielnicowych na 7 grupie zaszeregowania. W jednostkach, gdzie ilość rejonów byłaby większa niż 8 powoływałoby się kierownika referatu dzielnicowych na 9 grupie zaszeregowania. Kierownikowi rewiru i referatu nie przydzielałoby się rejonu służbowego (…)

 

Kamizelka „ratunkowa”

Kamizelka odblaskowa w dużej mierze wpływa na poziom naszego bezpieczeństwa na drodze, nie powinniśmy unikać jej zakładania – mówią policjanci z ruchu drogowego (...)

Piesi i rowerzyści poruszający się po nieoświetlonych podmiejskich drogach, są mało widoczni dla kierowców, co jest częstym powodem wypadków z ich udziałem. Wielu z nich można by uniknąć poprzez stosowanie elementów odblaskowych umieszczonych w widocznym miejscu na ubraniu. Kamizelka odblaskowa naprawdę może uratować życie. Pieszy poruszający się po poboczu jezdni jest widoczny w światłach mijania z odległości około 25-30 metrów, natomiast ten sam pieszy noszący na sobie kamizelkę będzie widoczny z odległości 200 metrów. Ten dystans pozwoli kierowcy na bezpieczne ominięcie pieszego (..)


Pełne teksty oraz pozostałe artykuły przeczytasz w elektronicznym wydaniu Stołecznego Magazynu Policyjnego – do pobrania w formacie PDF.

Pliki do pobrania