Aktualności

 • NAVAL - gość specjalny

  11.05.2021 • Ewa Kacprzyk

  Przez 14 lat służył jako operator w zespole bojowym polskiej jednostki wojskowej GROM, gdzie aktywnie brał udział w akcjach związanych z przeciwdziałaniem i czynnym zwalczaniem terroryzmu. Wielokrotnie uczestniczył w misjach zagranicznych, m.in. w Libanie, Zatoce Perskiej, Iraku, Afganistanie. Zanim przeszedł selekcję do najbardziej elitarnego oddziału wojsk specjalnych w Polsce, odbijał kartę w fabryce kotłów jako ślusarz--spawacz. Dziś udowadnia swoją życiową drogą, że nie ma rzeczy niemożliwych, a ograniczenia są najczęściej w naszej głowie i w życiu ważniejsza od siły mięśni jest siła umysłu.

  Przeczytaj
 • Mama w mundurze

  11.05.2021 • Monika Nawrat

  Dzień Matki to święto przypominające nam, jak ważne są nasze Mamy. Moc uścisków, pocałunki i kwiaty – to gesty, które podarujemy im wtedy za ich bezwarunkową miłość. Matkom policjantkom jest wbrew pozorom łatwiej przystosować się do codziennej służby. Wczesne pobudki, ciężka praca jaką wykonują w czasie dnia i nocne wstawanie - to codzienność.

  Przeczytaj
 • Ciekawostki ze świata

  11.05.2021 • Monika Nawrat

  Poniżej przedstawiamy ciekawostki z pracy policyjnej z różnych zakątków świata . W kwietniu bieżącego roku niemieccy policjanci udaremnili jeden z największych przemytów kokainy na świecie, a to nie wszystko . Ciekawe policyjne akcje miały też miejsce w Chinach, Czechach i Hiszpanii.

  Przeczytaj
 • Dokumenty - bezpieczeństwo i kontrola

  11.05.2021 • Sławomir Cisowski

  Komenda Stołeczna Policji zorganizowała Konferencję Inauguracyjną Projektu „Dokumenty - bezpieczeństwo i kontrola, w tym kontrola taktyczna", w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021. Ze względu na sytuację epidemiczną, przedsięwzięcie zrealizowano na platformie internetowej, a centrum konferencyjne, obsługujące ponad 150 prelegentów i uczestników, funkcjonowało w siedzibie Biura Edukacji Historycznej - Muzeum Policji Komendy Głównej Policji.

  Przeczytaj
 • Empatia, jak być bardziej ludzkim

  14.04.2021 • Monika Nawrat

  To cecha, która pozwala być bardziej ludzkim, zrozumieć czyjeś trudne położenie. To również umiejętność poczucia bólu, jaki odczuwa ktoś, komu dzieje się, bądź stała się krzywda. Praca dla ludzi i wśród nich będzie o tyle lepsza, o ile więcej będziemy mieć w sobie empatii. A czym jest empatia w naszym policyjnym środowisku? Powiedzmy sobie szczerze - jest bardzo ważna i pożądana. To właśnie funkcjonariusze Policji są na pierwszej linii, tam gdzie pojawiają się łzy i bezradność tych, których zdrowie i mienie doznało straty i uszczerbku. Paulina Ziobro z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, pokazała, jak wiele ma w sobie dobra i empatii, organizując zbiórkę dla 96-latki, która straciła oszczędności życia w wyniku kradzieży.

  Przeczytaj
 • Historia policyjnego komiksu

  14.04.2021 • Daniel Niezdropa

  Komiks kojarzy się głównie z chłopcami, bo to oni z reguły czytają je i kolekcjonują. Nie jest to jednak regułą, bo wśród płci pięknej również nie brakuje czytelniczek komiksów. Zdarza się, że młodzi ludzie inspirowani komiksowymi bohaterami, już w dorosłości podejmują życiowe wybory, często bliskie przeczytanym w młodości historiom. Sam byłem pasjonatem tego gatunku czytelniczego i do dziś z sentymentem sięgam do moich archiwalnych zasobów, w których nie brakuje policyjnych przygód. Każdy chciałby się dowiedzieć, jak powstaje komiks, kim jest rysownik. O tym chcielibyśmy wam pokrótce opowiedzieć.

  Przeczytaj
 • Szczepienia na koronawirusa w garnizonie stołecznym

  14.04.2021 • Daniel Niezdropa

  24 marca w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym, miała miejsce inauguracja procesu szczepień przeciw COVID-19, którym objęto służby podległe MSWiA, w tym również Policję.

  Przeczytaj
 • Zakupy nowych koni i wyposażenia dla Ogniwa Konnego

  14.04.2021 • Daniel Niezdropa

  22 marca upłynął termin składania ofert w ramach postępowania przetargowego prowadzonego przez Wydział ds. Zamówień Publicznych Komendy Stołecznej Policji, dotyczącego planowanego zakupu 8 koni rasy szlachetnej lub gorącokrwistej. Teraz specjalna komisja będzie analizowała cztery oferty dotyczące sprzedaży 5 wierzchowców.

  Przeczytaj
 • Strzelanie 2021

  09.03.2021 • Monika Nawrat

  Stołeczni policjanci cyklicznie odbywają szkolenia strzeleckie. Jednym z obowiązujących szkoleń jest doskonalenie umiejętności strzeleckich. Wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń związanych z wirusem COVID-19, w lutym br. ruszyły szkolenia policjantów odbywające się na strzelnicy.

  Przeczytaj
 • Kolekcjoner policyjnych naszywek

  09.03.2021 • Daniel Niezdropa

  Związku policjanta ze służbą nie kończy emerytura. W prawdziwych ideowcach zawsze pozostanie sentyment do formacji, do munduru, szacunek dla trudnej i odpowiedzialnej służby wykonywanej przez kolegów i koleżanki z „firmy”. Chociaż każdy z nas podejmie kiedyś decyzję o tzw. „emce”, to mając w sercu prawdziwe wartości, będzie zawsze mentalnie ze służbą spokrewniony. Są tacy, którzy oprócz tej szczególnej relacji z formacją, mają zainteresowania, które kontynuują nawet na emeryturze. Tworzą kolekcje przedmiotów, związanych z Policją, zbierają modele samochodów, mundury, czapki, czy też gromadzą naszywki, identyfikujące nie tylko rodzaj służby, ale wyróżniające wydziały, formacje i konkretne jednostki. Ta ostatnia grupa policyjnych wyróżników jest bardzo liczna. W naszym kraju są bowiem setki komend, komisariatów i posterunków, co powoduje, że samych naszywek herbowych jest wyjątkowo dużo.

  Przeczytaj

Wybierz Strony