Aktualności

Szczepienia na koronawirusa w garnizonie stołecznym

14.04.2021 • Daniel Niezdropa

24 marca w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym, miała miejsce inauguracja procesu szczepień przeciw COVID-19, którym objęto służby podległe MSWiA, w tym również Policję.

25 marca pierwsze dawki szczepionek przyjęli policjanci z tzw. „pierwszej linii” całego garnizonu stołecznego, którzy na co dzień realizują zadania patrolowo-interwencyjne, w tym Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, a także funkcjonariusze pełniący służbę w ruchu drogowym oraz policjanci z pionu kryminalnego.

Przykład solidarności oraz serdecznej więzi z policyjnym środowiskiem dał Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak, który wspólnie z zastępcą insp. Markiem Chodakowskim, zgłosili się do punktu szczepień.

  

Akcja szczepień trwa. Pamiętajmy, że pokonanie koronawirusa zależy również od policjantów, w tym ich szczególnego poświęcenia i zaangażowania w bezpieczeństwo publiczne i zdrowie obywateli. Szczepienia mają dać policjantom nie tylko odporność, ale przede wszystkim poczucie dobrze spełnionego obywatelskiego obowiązku.