Aktualności

Zakupy nowych koni i wyposażenia dla Ogniwa Konnego

14.04.2021 • Daniel Niezdropa

22 marca upłynął termin składania ofert w ramach postępowania przetargowego prowadzonego przez Wydział ds. Zamówień Publicznych Komendy Stołecznej Policji, dotyczącego planowanego zakupu 8 koni rasy szlachetnej lub gorącokrwistej. Teraz specjalna komisja będzie analizowała cztery oferty dotyczące sprzedaży 5 wierzchowców.

Przypomnijmy, że główne zadania realizowane przez policyjnych jeźdźców, to przede wszystkim patrolowanie skwerów, parków, bulwarów czy też terenów nadwiślańskich oraz udział w zabezpieczeniach. W tej chwili w ogniwie służy 14 koni.

Jak dowiedzieliśmy się u źródła, postępowanie przetargowe i zakupowe jest w toku. Zanim nowe konie zasilą ogniwo, minie jeszcze trochę czasu. Teraz w ramach kolejnych czynności specjalna komisja dokładnie rozpozna oferty i sprawdzi konie, które zaoferowano do kupna stołecznej Policji. W ramach tych prac poddana będzie weryfikacji kondycja zdrowotna zwierząt i oceniona ich przydatność do służby w Policji.

Równolegle do procedury przetargowej zakupów koni służbowych, w toku jest zapytanie ofertowe dotyczące sukcesywnych zakupów wyposażenia specjalistycznego, które ma służyć i koniom i jeźdźcom.