Sylwetki - Archiwum

  • Najlepszy z najlepszych

    W ubiegłorocznym, ogólnopolskim konkursie „Policjant Ruchu Drogowego” był najlepszy w trzech rozgrywanych konkurencjach. Sierż. sztab. Marcin Sulik z wydziału ruchu drogowego stołecznej Policji lubi rywalizację a zwycięstwo, jak twierdzi, to wynik ciężkiej codziennej pracy i udziału w niejednym zabezpieczeniu.

    Przeczytaj
  • Latami na tatami

    Kobiety jakich wiele, pracują, zajmują się domem, mają swoje życie i tylko od czasu do czasu rzucą kogoś na matę. Wszystko to oczywiście w sportowym duchu walki i przy zachowaniu zasad fair play. Rozmawiałam z kobietami trenującymi judo: sierż. Dorotą Sikorą i kom. Ingą Kołodziej, policjantkami garnizonu stołecznego, z których każda z zawodów krajowych i międzynarodowych przywiozła około 40 medali.

    Przeczytaj
  • Stoję po stronie Policji

    Jest jednym z nielicznych stołecznych dziennikarzy, który nieprzerwanie od około 20 lat wyjaśnia sprawy kryminalne. Wie o Policji i przestępcach, których ścigała w ostatnich dekadach więcej, niż niejeden młody policjant. Przekonuje, że zawsze stoi po stronie Policji, chyba, że będzie łamała prawo. Rafał Pasztelański razem z żoną Joanną wydali ostatnio książkę „Policjanci. Za cenę życia”, historię o 12 funkcjonariuszach, w tym z Komendy Stołecznej Policji, którzy zginęli na służbie, bo nie cofnęli się przed ryzykiem, o ich odwadze, kulisach pracy i pozostawionych bliskich.

    Przeczytaj
  • Na tropie laboratoriów śmierci

    Nieznane substancje, szkodliwe związki chemiczne, zagrożenie trującymi oparami to tylko część zagrożeń, z jakimi styka się w swojej codziennej pracy. Likwidacja dużych laboratoriów narkotykowych to także przerwanie dochodowej działalności grup przestępczych, gotowych na wszystko. Z tym trudnym przeciwnikiem skutecznie wygrywa doświadczony policyjny dochodzeniowiec, jakim jest mł. asp. Monika Domańska. Walka z narkobiznesem wciągnęła ją bez reszty i jest obecnie cenionym fachowcem w kraju.

    Przeczytaj
  • NIE dla narkobiznesu

    Bycie częścią centrum Europy nie zawsze wiąże się z profitami. Polska jest idealnym krajem tranzytowym dla przemytu wszelkiego rodzaju narkotyków, w tym heroiny, kokainy oraz produkowanej tu także amfetaminy. Niestety nie możemy być z tego dumni, bo co prawda obrót narkotykami jest jakąś „działalnością gospodarczą”, ale nielegalną. O pracy policjanta operacyjnego, zwalczającego ten problem na co dzień, opowiadał mi podkom. Przemysław Zając z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową, którego funkcjonariusze tak wiele robią, a tak niewiele można o tym napisać.

    Przeczytaj
  • Musimy być krok przed nimi

    Z roku na rok zainteresowanie narkotykami wzrasta i to coraz częściej wśród bardzo młodych osób. Zdarzają się przypadki sięgania po środki odurzające nawet przez 9-10-latków. Według naczelnika wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP nadkom. Przemysława Dębińskiego, potrzebne jest nie tylko doskonałe rozpoznanie środowiska przestępczego, likwidacja laboratoriów i kanałów przerzutów, rozbijanie całych grup, od organizatorów i chemików do pojedynczych dilerów, ale także edukacja już od najmłodszych lat w zakresie tragicznych skutków sięgania po narkotyki i dopalacze.

    Przeczytaj
  • Seksualni drapieżcy

    Od wieków seksualność człowieka jest przedmiotem dużego zainteresowania. Seks stanowi bardzo intymny obszar naszego życia. Jednak nieujarzmione pożądanie oraz zakłócenia w sposobach jego zaspokajania, mogą prowadzić na tym tle do różnego rodzaju przestępstw. Tego typu sprawy są często nadzwyczaj skomplikowane, a tworzenie profilu psychologicznego sprawcy wymaga wiedzy i doświadczenia.

    Przeczytaj
  • Kasia na medal

    Podczas listopadowych Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Służb Mundurowych w Warszawie sierż. Katarzyna Kowalczyk zdobyła 2 złote medale, a tydzień później 3 razy stawała na najwyższym podium w trakcie Otwartych Mistrzostw Służb Mundurowych MSWiA w Pływaniu w WSPol w Szczytnie.

    Przeczytaj

Wybierz Strony