Aktualności

 • Wspinaczka - moja pasja

  13.09.2021 • Monika Nawrat

  Wspinaczka – to nie tylko wypad w góry, podziwianie wspaniałych malowniczych krajobrazów, lecz duży wkład siły fizycznej, wymagający ponadprzeciętnej sprawności. Policjant Wydziału Konwojowego KSP, instruktor wspinaczki sportowej (po drogach ubezpieczonych i nieubezpieczonych) sierż. sztab. Mariusz Szopa opowie nam o tym, jak zaczęła się jego przygoda.

  Przeczytaj
 • Spoty filmowe, jak skutecznie promować bezpieczeństwo

  13.09.2021 • Daniel Niezdropa

  Krótkie filmiki promujące produkty czy też usługi, kojarzą się przede wszystkim z reklamą, która zgodnie z powiedzeniem „jest dźwignią handlu”. Takie produkcje mają związek nie tylko z branżą komercyjną, gdzie dobrze zareklamowany produkt będzie lepiej sprzedanym, a co za tym idzie da większe wpływy firmie. Odpowiedzmy sobie na pytanie, jaki produkt wytwarza POLICJA? Każdy go zna i na każdym kroku się z nim styka. Nazywamy go BEZPIECZEŃSTWEM. Jego zapewnienie i utrzymanie wymaga ciągłego zaangażowania tych funkcjonariuszy, którzy na pierwszej linii pracują nad coraz to lepszą jego jakością. Promocja bezpieczeństwa to już domena policjantów z Wydziału Komunikacji Społecznej. To właśnie ich dziełem są liczne spoty filmowe. Jak wygląda ich tworzenie, ile czasu trzeba poświęcić, aby powstała dobra filmowa produkcja, o tym właśnie jest ten artykuł.

  Przeczytaj
 • Policyjne drony w akcji

  13.09.2021 • Wydział Ruchu Drogowego KSP

  Bezpieczeństwo na drogach - to priorytet policjantów warszawskiej „drogówki”. Szczególnie podczas tzw. długich weekendów, wakacyjnych wyjazdów czy powrotów. To czas, kiedy na drogach widać wzmożony ruch pojazdów, a wielu kierowców, chcąc szybko dotrzeć do domu, porusza się z nadmierną prędkością. Niestety, to właśnie pośpiech, brawura i brak rozwagi są często przyczynami wielu wypadków oraz tragedii na drogach.

  Przeczytaj
 • Święto Policji

  12.08.2021 • Edyta Adamus

  Podczas tegorocznych obchodów 102. rocznicy powstania Policji Państwowej stołeczni funkcjonariusze otrzymali odznaczenia państwowe, nagrody i nominacje na wyższy stopień służbowy. W podniosłej uroczystości udział wzięli Komendant Stołeczny Policji wraz z zastępcami, kierownicy jednostek i komórek organizacyjnych stołecznego garnizonu, a także przedstawiciele instytucji, które na co dzień współpracują z Policją. Honorowy patronat nad uroczystością objął Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk.

  Przeczytaj
 • Warszawska drogówka podnosi kwalifikacje zawodowe

  12.08.2021 • Wydział Ruchu Drogowego

  Ponad 120 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji rozpocznie cykl szkoleń związanych ze specyfiką kierowania pojazdem ciężarowym w warunkach symulacyjnych. Warsztaty odbędą się w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie pod czujnym okiem ekspertów z zakresu psychologii i telematyki transportu.

  Przeczytaj
 • Handel ludźmi

  12.08.2021 • Monika Nawrat

  30 lipca obchodzony był Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych dla przypomnienia, jak niebezpieczne jest to zjawisko, a także dla podkreślenia niesłabnących wysiłków Policji, służb, instytucji oraz organizacji rządowych i pozarządowych, aby podejmować najbardziej skuteczne działania prewencyjne oraz wykrywcze. To również szereg działań profilaktycznych mających ciągle podnosić świadomość społeczną.

  Przeczytaj
 • "KOPS N KIDS" - policyjna akcja ocieplania wizerunku w USA

  09.07.2021 • Daniel Niezdropa

  W polskiej Policji od wielu lat realizowane są zadania z zakresu profilaktyki społecznej. To między innymi szereg działań edukacyjno-prewencyjnych, których zadaniem jest nie tylko informowanie o zagrożeniach i mówienie jak im przeciwdziałać, ale też w pewien sposób wspieranie szkół, instytucji w uświadamianiu dzieci oraz młodzieży. Przybliżanie pracy Policji, pokazywanie jej zasobów i przede wszystkim spotkania z funkcjonariuszami, to także element promocji zawodu policjanta oraz ocieplania jego wizerunku. W tym artykule chcielibyśmy pokazać Wam, jaką wspaniałą i wychowawczą policyjną „robotę” wykonują nasi amerykańscy koledzy i koleżanki, w ramach programu "Kops N Kids", na wschodnim wybrzeżu USA, w stanie Massachusetts, w Gloucester nad Oceanem Atlantyckim. Jednym z uczestników programu jest Polak Michał Cimoszko, policjant, który w Ameryce mieszka od 14 roku życia. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, jakie są efekty stosowanej profilaktyki i budowania zaufania do Policji już od najmłodszych lat, w mieście w którym służy i czuwa nad bezpieczeństwem jego obywateli.

  Przeczytaj
 • Prawdziwa więź

  09.07.2021 • Daniel Niezdropa

  Praca z policyjnymi psami nie należy do łatwych. To wyjątkowe zadanie dopilnowania, aby nic nim nie brakowało, a także aby nie zatraciły swoich szczególnych kwalifikacji. Policyjne psy to bardzo wrażliwe zwierzęta, które na wiele lat wiążą się z „firmą” i swoim opiekunem. To właśnie na nim spoczywa odpowiedzialność związana z zapewnieniem zwierzęciu wszystkich potrzeb bytowych oraz zadbania o zdrowie psa. Bardzo ważne jest też regularne szkolenie, aby poziom psich umiejętności był coraz lepszy. W tym wszystkim jest jednak to „coś”, co wpływa na relacje człowieka z psem. To prawdziwa emocjonalna więź, która łączy ten duet na wiele lat, nie tylko służby, ale nawet podczas psiej emerytury, którą psy spędzają, w większości zresztą, u swoich troskliwych opiekunów.

  Przeczytaj
 • Bolesna śmierć. Tonięcie

  09.07.2021 • Kinga Czerwińska

  Kołyszące się na falach łódka, rower wodny czy pompowany materac, a także relaksacyjna kąpiel, dają poczucie błogiego spokoju, wewnętrznego wyciszenia się, rozładowania poziomu stresu, a przede wszystkim zapomnienia o trudach i bolączkach dnia codziennego. Rekreacja to przecież wypoczynek, który ma dać nam siłę na podejmowanie nowych wyzwań. Zdarzyć się może jednak, że w jednej chwili ta błogość zamieni się w dramatyczną walką o przeżycie. Nagła fala sprawi, że wpadniemy do wody, zachłyśniemy się, czy też złapie nas skurcz. Wtedy właśnie zaczniemy tonąć. Według współczesnych naukowców i patologów, tonięcie jest bardzo bolącym procesem. Po przeczytaniu tego artykułu miejcie pełną świadomość tego, jak straszne jest to uczucie, a przy tym uczyńcie wszystko, aby w takiej sytuacji nigdy się nie znaleźć.

  Przeczytaj
 • Tata w mundurze

  17.06.2021 • Monika Nawrat

  Powrót ze służby i czekające na tatę policjanta dzieci, to widok bezcenny. Wspólne chwile spędzone w dzieciństwie z rodzicami to dla większości z Nas skarbnica wspomnień, do której sięgamy w ważnych momentach życia. Rodzice pokazują nam świat, mówią co dobre, a co złe. Strażnikiem domowego ogniska zwykle bywa ojciec. To on właśnie kojarzy się ze stanowczością i odpowiedzialnością. Czy dla syna, czy też dla córki jest siłą, która ochroni przed zagrożeniem, jest wsparciem i pomocą kiedy trzeba pomóc spełnić jakieś marzenie. 23 czerwca Nasi ojcowie mają swoje święto. Pamiętajmy o nich w tym dniu.

  Przeczytaj

Wybierz Strony