Sylwetki

 • Jak policyjni biegacze radzą sobie w czasie pandemii?

  Wszystkim nam koronawirus wywrócił życie do góry nogami. Niektóre rzeczy, które braliśmy za pewnik, z dnia na dzień stały się nieosiągalne. Społeczna kwarantanna każdego dnia bardziej zaczyna dawać się we znaki. Coraz więcej ludzi ma po prostu dość siedzenia w domu. A co mają powiedzieć sportowcy, dla których sport to była codzienność? Zapytałam o to trójkę naszych fantastycznych, policyjnych biegaczy.

  Przeczytaj
 • Strażak, ratownik, ale przede wszystkim policjant

  Na co dzień pomaga młodzieży zagrożonej demoralizacją, zajmuje się profilaktyką, a po służbie zmienia mundur i niesie pomoc jako strażak Ochotniczej Straży Pożarnej. Wybrał drogę policjanta jednak nie przestał realizować swojej pasji. Dzięki jego zaangażowaniu i charyzmie OSP w Zamieniu została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego stając się istotnym wsparciem dla lokalnej jednostki Państwowej Staży Pożarnej. Pomaganie innym ma zapisane w genach.

  Przeczytaj
 • „Jestem szczęśliwy, gdy widzę, że ludzi zachwyca moje śpiewanie”.

  Geniusz, niezwykły talent, niesamowity głos, można go słuchać godzinami – mówią o Januszu Radku jego fani. I mają rację, 6 marca również policjantki i policjanci oraz pracownicy Komendy Stołecznej Policji mieli okazję przekonać się o tym osobiście. Niepowtarzalny klimat, jaki stworzył artysta podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet w Białej Sali Pałacu Mostowskich, oraz wspaniałe wykonanie najpiękniejszych piosenek z jego repertuaru na długo pozostaną w pamięci.

  Przeczytaj
 • „Africą” po wolność

  Do resortu mógł się dostać przed 20 laty, ale wybrał jazdę w transporcie międzynarodowym. Jako zawodowy kierowca przemierzył setki tysięcy kilometrów, pokonał wiele zakrętów, aby powrócić do punktu wyjścia. Trafił do Komendy Stołecznej Policji przed pięciu laty i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Andrzej Przybysz posiada wszystkie kategorie prawa jazdy, lubi jazdę autobusem, ale najbardziej pokochał wojaże na motocyklu.

  Przeczytaj
 • "Niebieski" ptak

  Na co dzień, blisko ziemi, patroluje stołeczne ulice, w wolnych chwilach przebija się przez chmury skacząc ze spadochronu. Dopiero rozpoczyna swoją przygodę w przestrzeni, ale już dziś wie, że to najlepszy sposób na stres i hart ducha.

  Przeczytaj
 • Przygoda życia

  Urodzony inicjator, pasjonat kilku dyscyplin sportowych, abstynent, a jednocześnie specjalista od narkotyków Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie – st. sierż. Marcin Kwiatkowski w środowisku znany jako „Solar”. Dla wymarzonego zawodu, który wykonuje przerwał studia na AWF. I choć wiele osób wówczas pukało się w czoło, on jest przekonany, co do słuszności podjętej decyzji. Odnalazł swe miejsce na ziemi.

  Przeczytaj
 • Kocham ten zgiełk

  „Czwarta komenda rejonowa Policji, asp. szt. Krystyna Polesiak. Słucham.” – powtarza się sto, dwieście razy – trudno zliczyć. Za każdym razem ten sam, rzeczowo brzmiący komunikat. Po drugiej stronie słuchawki poszkodowani, okradzeni, pobici, zgłaszający, skarżący… Cały przekrój ludzkich nieszczęść, problemów, zdarzeń, miejskiego zgiełku. Pierwsze uderzenie spada na barki drobnej, ale doświadczonej w profesji Krysi, bo tak od blisko 17 lat zwracają się do niej koledzy i koleżanki z KRP IV.

  Przeczytaj
 • Niezwykle zwykła

  Pod dom st. sierż. Joanny Świderskiej-Piechowskiej podwieźli mnie poprzedni rozmówcy Państwo Kwiatkowscy. W progu pięknego, czekoladowego koloru przedpokoju, przywitała mnie blondyna. Wyjaśnia, że sama go projektowała. Nawet aplikacje koników wodnych wykonała sama. Przeprasza, że nieposprzątane, a mąż nie wybaczyłby jej, że przyjmuje gości w kuchni. To esteta.

  Przeczytaj

Wybierz Strony