Sylwetki

 • „Africą” po wolność

  Do resortu mógł się dostać przed 20 laty, ale wybrał jazdę w transporcie międzynarodowym. Jako zawodowy kierowca przemierzył setki tysięcy kilometrów, pokonał wiele zakrętów, aby powrócić do punktu wyjścia. Trafił do Komendy Stołecznej Policji przed pięciu laty i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Andrzej Przybysz posiada wszystkie kategorie prawa jazdy, lubi jazdę autobusem, ale najbardziej pokochał wojaże na motocyklu.

  Przeczytaj
 • "Niebieski" ptak

  Na co dzień, blisko ziemi, patroluje stołeczne ulice, w wolnych chwilach przebija się przez chmury skacząc ze spadochronu. Dopiero rozpoczyna swoją przygodę w przestrzeni, ale już dziś wie, że to najlepszy sposób na stres i hart ducha.

  Przeczytaj
 • Przygoda życia

  Urodzony inicjator, pasjonat kilku dyscyplin sportowych, abstynent, a jednocześnie specjalista od narkotyków Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie – st. sierż. Marcin Kwiatkowski w środowisku znany jako „Solar”. Dla wymarzonego zawodu, który wykonuje przerwał studia na AWF. I choć wiele osób wówczas pukało się w czoło, on jest przekonany, co do słuszności podjętej decyzji. Odnalazł swe miejsce na ziemi.

  Przeczytaj
 • Kocham ten zgiełk

  „Czwarta komenda rejonowa Policji, asp. szt. Krystyna Polesiak. Słucham.” – powtarza się sto, dwieście razy – trudno zliczyć. Za każdym razem ten sam, rzeczowo brzmiący komunikat. Po drugiej stronie słuchawki poszkodowani, okradzeni, pobici, zgłaszający, skarżący… Cały przekrój ludzkich nieszczęść, problemów, zdarzeń, miejskiego zgiełku. Pierwsze uderzenie spada na barki drobnej, ale doświadczonej w profesji Krysi, bo tak od blisko 17 lat zwracają się do niej koledzy i koleżanki z KRP IV.

  Przeczytaj
 • Niezwykle zwykła

  Pod dom st. sierż. Joanny Świderskiej-Piechowskiej podwieźli mnie poprzedni rozmówcy Państwo Kwiatkowscy. W progu pięknego, czekoladowego koloru przedpokoju, przywitała mnie blondyna. Wyjaśnia, że sama go projektowała. Nawet aplikacje koników wodnych wykonała sama. Przeprasza, że nieposprzątane, a mąż nie wybaczyłby jej, że przyjmuje gości w kuchni. To esteta.

  Przeczytaj
 • Uśmiech od zaraz

  Moja kolejna rozmowa z policjantką z Żoliborza odbyła się właśnie tam. Stawiłam się punktualnie. Pani Małgorzata Woszczak-Kwiatkowska okazała się bardzo otwarta i spontaniczna. Przywitała mnie na schodach jednostki. Nie poczułam ani przez chwilę bariery wynikającej ze stażu, czy stopnia. Kolega z pokoju dyskretnie wyszedł.

  Przeczytaj
 • Ciasta nie dali...

  Do domu państwa Stanikowskich w Jabłonnej wpadłam z Warszawy jak po ogień. Dwa razy wracałam do samochodu po rzeczy. Jednak nie zraziłam tym domowników. Przy samym wejściu zostałam ochroniona przed biegającymi psami: Tobim - psem mamy Pani Izy oraz pupilką Olgi - sunią Miriam. Pani Iza Stanikowska, policjantka z 20 letnim stażem, pełni służbę w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa V. Przywitała mnie bardzo serdecznie.

  Przeczytaj
 • Święcone być musi

  Niezbędni o każdej porze roku, każdego dnia, nawet tego świątecznego. Tak naprawdę, wtedy bardziej niż zwykle. Kiedy ich koledzy z góry wiedzą, że na świątecznej służbie będzie spokój, oni dostają programy specjalnych działań. Mowa o policjantach w białych czapkach. W grodziskim ruchu drogowym do pracy jest ich praktycznie tylko ośmioro. Grafik na Wielkanoc był gotowy miesiąc temu. Nikt nie ma pretensji - dla ciągłości służby, w święta muszą pracować wszyscy. Dziewczyny też.

  Przeczytaj

Wybierz Strony