Sylwetki

 • Jak policyjni biegacze radzą sobie w czasie pandemii?

  Wszystkim nam koronawirus wywrócił życie do góry nogami. Niektóre rzeczy, które braliśmy za pewnik, z dnia na dzień stały się nieosiągalne. Społeczna kwarantanna każdego dnia bardziej zaczyna dawać się we znaki. Coraz więcej ludzi ma po prostu dość siedzenia w domu. A co mają powiedzieć sportowcy, dla których sport to była codzienność? Zapytałam o to trójkę naszych fantastycznych, policyjnych biegaczy.

  Przeczytaj
 • Strażak, ratownik, ale przede wszystkim policjant

  Na co dzień pomaga młodzieży zagrożonej demoralizacją, zajmuje się profilaktyką, a po służbie zmienia mundur i niesie pomoc jako strażak Ochotniczej Straży Pożarnej. Wybrał drogę policjanta jednak nie przestał realizować swojej pasji. Dzięki jego zaangażowaniu i charyzmie OSP w Zamieniu została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego stając się istotnym wsparciem dla lokalnej jednostki Państwowej Staży Pożarnej. Pomaganie innym ma zapisane w genach.

  Przeczytaj
 • „Jestem szczęśliwy, gdy widzę, że ludzi zachwyca moje śpiewanie”.

  Geniusz, niezwykły talent, niesamowity głos, można go słuchać godzinami – mówią o Januszu Radku jego fani. I mają rację, 6 marca również policjantki i policjanci oraz pracownicy Komendy Stołecznej Policji mieli okazję przekonać się o tym osobiście. Niepowtarzalny klimat, jaki stworzył artysta podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet w Białej Sali Pałacu Mostowskich, oraz wspaniałe wykonanie najpiękniejszych piosenek z jego repertuaru na długo pozostaną w pamięci.

  Przeczytaj
 • Czeka się zawsze, na wszystko się czeka

  Dziś niewiele osób może pochwalić się tak długim i różnorodnym dorobkiem pracy zawodowej jak 89-letni insp. w st. spocz. dr Stanisław Laskus. 40 lat pracy w resorcie spraw wewnętrznych jako funkcjonariusz, 5 lat na stanowisku prezydenta Słupska, 21 lat jako koordynator do spraw medycyny pracy w KSP - to tylko część jego bogatych doświadczeń. Przez kolejne dekady poznał tysiące osób, współpracował z setkami instytucji, przygotował dziesiątki publikacji naukowych. Za swoje dokonania był wielokrotnie wyróżniony, w tym najważniejszymi odznaczeniami państwowymi. Teraz po 77 latach pracy zarobkowej kończy kolejny etap w swoim życiu - pracę w Komendzie Stołecznej Policji.

  Przeczytaj
 • Głębia mu niestraszna

  Wizura, logbook, przystanki dekompresyjne – te pojęcia brzmią jak czarna magia, ale aspirant sztabowy Łukasz Wiatr używa ich praktycznie na co dzień. Wszystko przez pasję, którą od kilku lat żyje. Nurkowanie - bo o tym mowa - to największa miłość policjanta z Wydziału Teleinformatyki Komendy Stołecznej Policji. – Gdy zakładam skafander, płetwy, maskę i zanurzam się, to mam wrażenie, że na moment przechodzę do całkiem innego świata. Do podwodnego świata magii – mówi „Stołecznemu Magazynowi Policyjnemu” aspirant Wiatr.

  Przeczytaj
 • Różne, a zarazem identyczne

  Dziś już nikogo nie dziwi widok kobiet w mundurze. A dwie policjantki, jak dwie krople wody pracujące w tym samym wydziale? O służbie w Policji oraz podobieństwach i różnicach między siostrami bliźniaczkami rozmawiałam z policjantkami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, sierż. Gabrielą Putyrą i st. post. Dominiką Putyrą.

  Przeczytaj
 • Stołeczni ultramaratończycy - poza granicami wytrzymałości

  Dla nich bieg zaczyna się tam, gdzie zwykły człowiek chce się poddać. Stołeczni policjanci pokonali 2481 km w jednym roku kalendarzowym po górskich, w tym bieszczadzkich szlakach. Drużyna działająca przy Stowarzyszeniu IPA Pałac Mostowskich KSP w składzie: podkom. Arkadiusz Chodorowski z WWP KSP, asp. Marcin Znamiec z KP Metra Warszawskiego oraz sierż. sztab. Barbara Niemczak z KRP Warszawa II, łącznie zaliczyła 14 bardzo wymagających biegów, przekraczając tym samym granicę pomiędzy przyjemnością a bólem.

  Przeczytaj
 • „Zawsze chciałem pomagać innym”

  Młodszy aspirant Michał Osowski jest dzielnicowym w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa III. To było jego marzenie od momentu, kiedy 10 lat temu wstępował w szeregi Policji. Bardzo szybko się zrealizowało. I wtedy zaczęła się jego przygoda z pomaganiem innym, która trwa do dziś.

  Przeczytaj

Wybierz Strony