Z życia garnizonu

 • Przystań – Warszawa

  100 lat Policji Rzecznej to pasjonująca opowieść o ludziach, którzy przez lata tworzyli specjalistyczną jednostkę, to opowieść o odwadze, z którą policyjni wodniacy ratowali ludzkie życie, to wreszcie opowieść o kulisach ich wieloletniej pracy na wodzie. Ruszamy więc w ekscytującą i żywiołową podróż z nurtem Wisły. Naszymi przystankami będą kolejne historie utrwalone w pamięci ostatnich komendantów komisariatu rzecznego Policji w Warszawie.

  Przeczytaj
 • Po nieznanych wodach

  Ten sezon letni z pewnością będzie inny pod wieloma względami także dla żeglarzy i motorowodniaków. Wielu z nich z radością czeka na ciepłe, letnie miesiące, by znaleźć na wodzie wytchnienie od codzienności. By jednak nie narażać się na ryzyko, m.in. zarażenia koronawirusem, warto zastosować się do rad policjantów wodnych. Brak ostrożności stwarza zagrożenie nie tylko dla danej osoby, ale i innych w najbliższym otoczeniu.

  Przeczytaj
 • Flaga biało-czerwona – duma Polaków

  Barwy narodowe towarzyszą nam podczas każdych uroczystości państwowych, są również nieodzownym elementem wydarzeń sportowych czy też muzycznych. Barwy Polski budzą poczucie wspólnoty zarówno w chwilach radosnych, jak i smutnych. Wywieszając flagę narodową w widocznym miejscu, dajemy wyraz szacunku i patriotyzmu oraz pamięci o tych, którzy odeszli oddając krew za Ojczyznę. Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej policjanci z Wydziału Komunikacji Społecznej KSP przygotowali krótki film, w którym nawiązali do tradycji uroczystego wciągnięcia flagi na maszt.

  Przeczytaj
 • Mazowiecka młodzież o współczesnych zagrożeniach

  Niezwykle utalentowani, kreatywni, otwarci na nowe wyzwania i oryginalni w interpretacji rzeczywistości z zachowaniem estetycznych form przekazu – tymi słowami w skrócie można opisać uczestników konkursu pn. „Współczesne zagrożenia”. W przedsięwzięciu udział wzięli uczniowie z mazowieckich szkół. Ich zadaniem było przygotowanie filmu, reportażu lub wideoklipu promującego pozytywne postawy społeczne oraz formy spędzania czasu wolnego. Na wybraną pracę głos mogli oddać followersi odwiedzający policyjne profile stołecznej i radomskiej komendy. Najwięcej lajków zdobyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Natomiast jury przyznało dwie nagrody. Jedna z nich trafiła do młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, druga – do młodych artystów ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy w Warszawie.

  Przeczytaj
 • Insp. Sławomir Piekut nowym zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wręczył rozkaz personalny insp. Sławomirowi Piekutowi powierzający obowiązki na stanowisku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

  Przeczytaj
 • Rzeczny jubileusz

  W trudnym czasie nastał nam jubileusz – 100 lat Policji Rzecznej i działalności komisariatu nad Wisłą. 1 kwietnia 1920 roku Straż Rzeczna została przekształcona w Policję Rzeczną, która od tego momentu do dnia dzisiejszego pełni szczególną rolę w stołecznej Policji. Większość uroczystości i wydarzeń zostało odwołanych lub wstrzymanych, aby wszystkie siły poświęcić walce z epidemią. Kiedy świat wróci do swojego normalnego biegu, będziemy mogli świętować stulecie Komisariatu Rzecznego.

  Przeczytaj
 • #hashtag w czasach epidemii

  Ludzie stale wymyślają sposoby na ułatwienie sobie i innym komunikacji online. W tej kwestii niezaprzeczalnie idziemy z postępem. Trendem ostatnich lat w mediach społecznościowych jest #hashtag lub jeśli ktoś woli #hasztag. Co to jest? Gdzie i jak go wykorzystujemy? Jak bardzo przydaje się teraz, w czasie epidemii koronawirusa? Jakich haseł w dobie obecnego kryzysu najczęściej używamy?

  Przeczytaj
 • Bezpiecznie i sprawnie

  Codziennie każdy z nas śledzi informacje z kraju i ze świata dotyczące pandemii koronawirusa. Choć nie zawsze są one optymistyczne, staramy się patrzeć w przyszłość pozytywnie. Przykładem mogą być Włosi, którzy będąc w tragicznej sytuacji, jaka wynikła z szybko rosnącej liczby zachorowań oraz zgonów, pozostali w domu i nie poddali się, czego dowodem były koncerty na balkonach. W ostatnich tygodniach opustoszałe ulice miast mogliśmy obserwować także w Polsce. Każdy kto móg pracował zdalnie. Nie jest to jednak możliwe w przypadku zawodów, których głównym zadaniem jest niesienie pomocy czy dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Lekarze, pielęgniarki, policjanci oraz przedstawiciele wielu innych profesji każdego dnia wypełniają swoje obowiązki z narażeniem zdrowia i życia.

  Przeczytaj
 • Stołeczna Policja wspiera w utrzymaniu kwarantanny

  Policjanci wspierają służby sanitarne i przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną są obecne w miejscu jej wyznaczenia oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje przekazywane są do służb sanitarnych i ośrodków pomocy społecznej. Tylko w ciągu jednej doby na terenie stołecznego garnizonu funkcjonariusze Policji kontaktują się z 11.000 osób (dane z 31.03).

  Przeczytaj
 • Były wiernymi towarzyszami w policyjnej służbie!

  W Laboratorium Kryminalistycznym KSP w Pałacu Mostowskich odsłonięto tablicę upamiętniającą wydarzenie z 21 lutego 2020 roku. W ten symboliczny sposób Komendant Stołeczny Policji postanowił uhonorować sześć psów policyjnych, które zginęły w skutek awarii ciepłowniczej.

  Przeczytaj

Wybierz Strony