Warto wiedzieć - Archiwum

  • Dokumenty na celowniku złodzieja

    Większość dokumentów nosimy na co dzień w portfelu, w torebce, w tylnej kieszeni spodni. Warto zastanowić się, czy wszystkie dowody tożsamości, które posiadamy przy sobie, na pewno są nam zawsze potrzebne i co nas czeka, jeśli je zgubimy lub zostaną nam skradzione.

    Przeczytaj
  • Fachowa pomoc policyjnych psychologów a wydarzenia nadzwyczajne

    Zgodnie z Zarządzeniem Komendanta Głównego Policji nr 1041 z 28 września 2007 r. w sprawie szczegółowych zasad organizacji i zakresu działania komend, komisariatów i innych jednostek organizacyjnych Policji Komenda Stołeczna Policji wykonuje działania z obszarów opieki psychologicznej i psychoedukacji, psychologii zarządzania zasobami ludzkimi oraz psychologii policyjnej stosowanej wobec policjantów pełniących służbę i pracowników zatrudnionych w garnizonie stołecznym oraz komórkach KGP (z wyłączeniem komórek organizacyjnych BSW KGP) wykonujących zadania na terenie województwa (§29 pkt 31d Zarządzenia).

    Przeczytaj
  • Opieka nad dzieckiem, gdy rodzice są policjantami

    Ze względu na wątpliwości w przedmiocie wykładni przepisów art. 121b ustawy o Policji odnoszących się do sprawowania przez policjantów opieki nad dziećmi oraz chorymi członkami rodziny zamieszczamy najważniejsze fragmenty stanowiska Biura Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej Komendy Głównej Policji z dnia 19 grudnia 2016 r. Pełna treść stanowiska została opublikowana na stronie intranetowej KSP w zakładce „Dla policjantów”.

    Przeczytaj
  • Sherlock Holmes na tropie, czyli dlaczego kochamy kryminały

    Trudno dziś znaleźć osobę, która nie przeczytałaby w swoim życiu chociaż jednej powieści kryminalnej lub nie obejrzała filmu z wątkami kryminalnymi. Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak wiele osób kocha kryminały? Co sprawia, że przedstawione w nich trudne tematy, takie jak zbrodnia, świat przestępczy, praca Policji, przyciągają tak wielu czytelników i widzów? Niektórzy z Was z pewnością sami przyznają, że wręcz zaczytują się w powieściach kryminalnych, a lektura tak ich pochłania, że zapominają o wszystkim dookoła. Inni pewnie z wypiekami na twarzy czekają już na kolejny odcinek ulubionego serialu z suspensem (ang. suspence oznacza napięcie), dreszczykiem.

    Przeczytaj