Sylwetki - Archiwum

  • Z pozycji dwóch kółek

    Motocykliści to grupa uczestników ruchu drogowego uważana przez kierowców jako zagrażająca bezpieczeństwu. Użytkownicy jednośladów mają natomiast przekonanie, że to nieuwaga prowadzących samochody przyczynia się do ewentualnych wypadków. Jaka jest rzeczywistość, a co pozostaje mitem?

    Przeczytaj
  • Policyjne multimedia

    Stołeczna Policja dysponuje jednym z najbardziej nowoczesnych w Europie systemów multimedialnych. Jego funkcjonalność wielokrotnie podkreślali przedstawiciele europejskich i amerykańskich służb, przebywający z wizytą w komendzie stołecznej. Nad ich prawidłowym działaniem w KSP czuwa asp. sztab. Dariusz Kiciński.

    Przeczytaj
  • Organizacyjno-planistyczna sekcja ekspercka

    Ponad 20 lat temu łączność i informatyka w Policji ograniczały się do podstawowych urządzeń, np.: radiotelefonów, komputerów czy telefonów stacjonarnych. Dziś stołeczny garnizon dysponuje nie tylko coraz lepszym sprzętem, ale również coraz nowocześniejszymi rozwiązaniami teleinformatycznymi. Aby jednak proces ten mógł się rozwijać, potrzebne są olbrzymie fundusze – zarówno te pochodzące z budżetu państwa, jak i z Unii Europejskiej. Do tego: co, jak i gdzie można zastosować, niezbędna jest też wiedza ekspertów z Sekcji VII stołecznego wydziału teleinformatyki.

    Przeczytaj
  • Łączność nie tylko na czas pokoju

    Do sprawnego funkcjonowania takiej instytucji jak Komenda Stołeczna Policji niezbędna jest funkcjonalna, niezawodna i bezpieczna komunikacja. Bezprzewodowa łączność radiotelefoniczna jest kluczem do sprawnego dowodzenia, współdziałania i alarmowania zarówno w warunkach realizacji rutynowych zadań, jak i podczas zwalczania skutków klęsk żywiołowych czy nawet na wypadek działań wojennych. Odpowiedzialnym za utrzymania w pełnej sprawności systemów łączności trankingowej na terenie garnizonu stołecznego jest asp. sztab. Jan Trawczyński, kierownik Sekcji VI Wydziału Teleinformatyki KSP.

    Przeczytaj
  • Inspiruje nas przyszłość

    Branża IT to dynamicznie rozwijająca się dziedzina techniki, łączy osiągnięcia informatyki i telekomunikacji. Liczą się w niej praktyczne, specjalistyczne umiejętności. Wbrew obiegowej opinii nie zawsze trzeba być dyplomowanym informatykiem, by w niej pracować. Potrzebny jest jednak „ścisły umysł”, zmysł techniczny i otwartość na nowe trendy. O życiu zawodowym w tej ściśle ukierunkowanej komórce w Policji rozmawiałam z naczelnikiem stołecznego wydziału teleinformatyki nadkom. Mariuszem Galardą.

    Przeczytaj